Gelin Tanış Olalım Tiyatro Oyunu – Fırat Tanış | Her Zaman Kendi Renginiz Olsun

Gelin Tanış Olalım Tiyatro Oyunu – Fırat Tanış

Gelin Tanış Olalım Tiyatro Oyunu – Fırat Tanış

Tek Kelime ile muhteşem bir oyun…

Fırat Tanış’ın büyük performansı.

En el-Hak , ben Tanrı’nın bir suretiyim , yansımasıyım diyerek başladı ve Hallacı Mansur’a selam vererek başladı müzikli oyun . Ardından Yunus Emre’nin felsefesi olan ” Gelin Tanış Olalım ” diyerek bizleri özümüze davet etti.
-“Her ne ararsan kendinde ara . Kudüs’te , Mekke de yada hac da değil ” diyerek bize bizi anlattı , kendimizle tanıştırdı . Çünkü kendini bildin mi gerisi geliyor diyerek .

-Telli Kitap dediği bağlaması ile ” önemli olan menzile varmak değil , yol da olmak ” diyerek devam ediyoruz menzili çok uzak olan hayat yolumuza .

– Kibirli olmadan , menzile varılmasa da mühim olan yolda olmak düsturu vurgulanırken , bu yolun ışıkları olarak  Yunus Emre, Aşık Veysel, Pir Sultan Abdal, İbrahim Hakkı, Somuncu Baba, Karacaoğlan, Kul nesimi Kaygusuz Abdal gösteriliyor.

– Sadece bir milletin değil , bu toprakların değeri olan türküler ve değişler. Bir kere mutlaka gidin . İkinciye ve üçüncüye zaten gitmek isteyeceksiniz .

– Oyun bitip eve dönerken yolluğunuzu vermeyi ihmal etmiyor Abdal’lımız .
– Fırat Tanış ‘ ın arkasındaki dört kişilik orkestra da nefis , sazları ve sözleriyle eşlikleri alkışların en büyüğünü aldı .

Önemli Not:

Tiyatro oyunu için biletleri çıktığı gün tükendiği için Fırat Tanış’ı instagram sayfasından takip ederek güncel oyun biletlerini temin edebilirsiniz.

gelin tanış olalım tiyatro oyunu

  • Site İçi Yorumlar
  • Parallax2 sene önce
  • Gel tanış olalım ile çok güzel şeylere dokunuş olmuş iyi bir karakter iyi bir oyuncu performansı yansıtmaktadır.

    • admin2 sene önce
    • Gerçekten dediğiniz gibi. Müthiş oyunculuk harika sahnesi var halen gitmeyen varsa çok şey kaçırmıştır.